Působení a bezpečnost infratopení, infrasaun – infračerveného záření

…z „Knihy o infratopení“:

Infračervené záření, které produkuje infratopení, je obdobné tomu záření, které produkuje samo lidské tělo. Je ve své podstatě obdobné slunečnímu záření bez škodlivých UV paprsků a bez frekvencí viditelného světla. Infračervené záření může vznikat z nekovových prvků. Tato forma energie přímo ohřívá okolní předměty sdílením tepla, přičemž nevyužívá pro přenos tepla okolní vzduch.

Infračervené záření obsahuje podstatnou část sluneční energie. Z biologie a klinických pozorování víme, že tato energie je selektivně vstřebávána různými orgány a ústrojími. Infračervená energie přitom mimořádně pozitivně ovlivňuje celou řadu hojivých procesů.

 Obrovskou předností působení infračervených paprsků je, že pocení je díky vnitřní stimulaci těla, tj. zejména svalů a orgánů, aktivním, takže dochází k aktivnímu vyměšování různých nežádoucích látek z organismu. Příčinou je pronikání infračerveného tepla až 4 cm pod pokožku.

 Teplo přitom není uchováváno jako pod pokrývkou, kterou se tělo pokryje, ale svaly a tělesné orgány se díky infračerveným paprskům, pronikajícím do těla, stimulují. Tento děj je při zvýšení teploty v místnosti provázen intenzivním pocením. Vnitřní zvýšení tělesné teploty je důsledkem přímé stimulace svalů a orgánů, a vede ke zvýšení prokrvení svalstva a urychlení krevního oběhu. Současně se z těla odbourávají některé odpadní látky (tuk, těžké kovy, jedovaté látky aj.). Odcházejí z těla spolu s potem. Pocení za účasti infračerveného světelného záření má zejména pozitivní vliv na vylučování těžkých kovů z těla.

 Pot byl zkoumán při zavádění infračervených saun, nazývaných též infračervenými kabinami. Analýzy prokázaly, že objem potu, vyprodukovaný infračervenou oteplovací kabinkou, v níž je dosahováno obdobných účinků jako u sauny klasické, sestává z asi 80-ti procent vody, zatímco dalších 20 procent představují různé látky jako tuky, cholesterol a v neposlední řadě toxické látky Kadmium, Nikl, Olovo, Chlor aj. Tyto látky se normálně hromadí v ledvinách. Hromaděním tukových buněk pod kůží zase dochází k celulitidě. Pobyt v infračervené kabince také vede k velké spotřebě kalorii (až 600 kalorií za jedno sezeni!), podporuje odbourávání tukových tkání a zejména napomáhá detoxikaci organismu.

Klinická pozorování prokázala neobvyklé výsledky při léčení mnoha problémů…

Příspěvek byl publikován v rubrice Infrapanely, Infratopení, Infrazářiče se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.